My Lapbook
Konkurs

W ostatnim czasie nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastyczno-językowym My Lapbook, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Żukowie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać lapbook, przedstawiający informacje w języku angielskim oraz materiały wizualne na temat wybranego kraju. Wykonanie prac było bardzo pracochłonne i wymagało odpowiedniej selekcji materiałów, wyszukania potrzebnych informacji, sporządzenia notatek i opisów w języku angielskim oraz pomysłowości i wyczucia estetyki. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 14 maja 2021 r.

W konkursie wzięło udział 55 uczestników z 10 szkół nie tylko z powiatu kartuskiego, ale również z Gdyni, Wejherowa i Redy.

Jury przyznało kilka równorzędnych miejsc pierwszych, drugich i trzecich oraz kilka wyróżnień w każdej kategorii. Wysiłek wszystkich uczniów został doceniony.

 

Obrazy newsów: logospon.jpg


 

   Czytaj więcej    .. 
Nowi uczniowie
Informacja

Obrazy newsów: lista_pierwszakow_2021-22.png

Obrazy newsów: lista_pierwszakow_2021-22.png

Dzień Flagi RP
Wydarzenie
Co w trawie piszczy?
Konkurs

Obrazy newsów: koncert.png

Informacja

Obrazy newsów: nar.jpg

W trosce o środowisko
Uczniowie

Dzień Ziemi obchodziliśmy w naszej szkole zawsze bardzo uroczyście. Przyświecał nam cel kształtowania aktywnej postawy wobec środowiska, wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, dostrzegania potrzeb recyklingu i segregacji odpadów, uświadamiania roli jaką uczniowie mogą odegrać w swoim najbliższym otoczeniu. 

Pomimo pandemii coronawirusa udało się zorganizować warsztaty   przyrodnicze w formie on – line przy udziale zaprzyjaźnionych od lat instruktorów Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Szymarku. Zabrali nas oni w krainę bociana oraz zaznajomili z wiedzą o różnych gatunkach  ptaków. 

 Uczniowie naszej szkoły posprzątali teren wokół swojego miejsca zamieszkania, czego dowody przedstawili na zdjęciach. Kreatywności nie było końca, powstały piosenki, wiersze i plakaty, a wszystko po to, aby uświadomić, że Ziemia jest ważna, bo jest naszym domem, bez którego nie moglibyśmy przeżyć...

                                                                                  Izabela Lewicka - Socha

Obrazy newsów: dz.jpg


Międzynarodowy Dzień Ziemi
Wydarzenie

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, symboliczne święto mające zwrócić uwagę opinii publicznej na rosnące zagrożenia katastrof ekologicznych i zagładę naszej planety.

Dbajmy o nasz wspólny dom dla siebie i przyszłych pokoleń!

Konkurs recytatorski
Konkurs

Obrazy newsów: konkursy.jpg

REGULAMIN

Z okazji Dnia Mediacji
Konkurs

Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację - alternatywny do procesu sądowego sposób rozwiązywania sporów.

 Obrazy newsów: konkurs_.jpg

Rekrutacja
Rodzice

Obrazy newsów: ogloszenie_rekrutacja_2021-22.png

   Czytaj więcej    .. 
V Narodowe Czytanie Pisma Świętego
Uczniowie

Rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który otwiera V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Na dziś czytanie z Ewangelii wg św. Jana.

Zachęcamy do wspólnej lektury z naszymi uczniami.

Just Sing
Konkurs

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej  ‘Just Sing’ w Baninie, który został rozstrzygnięty 17 kwietnia 2021 r. Uczestnicy mieli za zadanie nagranie filmu z własną interpretacją wybranej piosenki. 

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Kornelia Wantoch-Rekowska z klasy 2a, Katarzyna Mazur z 2b, Agata Plichta z 6b oraz Dominika Ffrench z klasy 4a. 

Nasi uczniowie świetnie się spisali!

Kornelia Wantoch-Rekowska zdobyła I miejsce w kategorii klas I-III

Katarzyna Mazur otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III.

Dominika Ffrench otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.

Serdeczne gratulacje!

B. Patoka


Obrazy newsów: kalamarz.jpg

Obrazy newsów: konpol.jpg

Życzenia wielkanocne
Różne
Boost your creativity
Konkurs

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach zorganizowało Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego ‘Boost your creativity’ dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych pod patronatem wydawnictwa KBOOM. 

Zadaniem uczniów było wykonanie komiksu, który miał zawierać wskazane przez organizatorów idiomy. Uczniowie mogli wykonywać prace w grupie do 3 osób lub samodzielnie.

Nasza szkoła wysłała na konkurs 2 prace. Pierwszy komiks wykonała grupa uczniów z klasy 7b w składzie: Julia Reich, Julia Plichta oraz Nikola Maćkowska. Drugą pracę stworzyła Anita Zalewska z klasy 7b.

Lista zwycięzców została ogłoszona 25 marca 2021r. 

Anita Zalewska otrzymała w konkursie I miejsce.

Wielkie gratulacje!

 B.Patoka

Obrazy newsów: ko.jpg

Sukces w konkursie historycznym
Konkurs

16 marca 2021 r. w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbył się finał XI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Historia regionalna. Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939”. Anna Klinkosz z klasy 8b zajęła wysokie  5. miejsce oraz tytuł laureatki konkursu. Aniu, gratulujemy!

Obrazy newsów: kon_hist_2021.png


VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Anglojęzycznej
Konkurs

17 marca 2021 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Anglojęzycznej. Uczniowie przygotowali własną interpretację wybranego wiersza lub fragmentu prozy w języku angielskim. Nasza szkoła miała 4 reprezentantów: Julię Plichtę z 7b, Nikolę Maćkowską z 7b, Julię Reich z 7b oraz Annę Klinkosz z 8b.

Dziewczyny z naszej szkoły spisały się na medal! Spośród 45 uczestników z 18 szkół powiatu kartuskiego udało się zdobyć wysokie lokaty:

Anna Klinkosz  - I miejsce

Julia Reich – II miejsce

Julia Plichta – wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników!

W załączniku screeny z występów.

B. Patoka


I Can Sing
Konkurs

11 marca 2021 r. w naszej szkole odbył się V Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej I Can Sing. Został on przeprowadzony w formie online. Uczestnicy prezentowali się na platformie Meet.  Na wspólnym spotkaniu o wyznaczonej godzinie  uczniowie wykonywali wybraną przez siebie piosenkę. Konkurs był podzielony na dwie części: kategoria klas I-III oraz IV-VI.

Wzięło w nim udział 10 uczestników: w kategorii klas I-III – 4 osoby, w kategorii klas IV-VI – 6 uczestniczek. 

Poziom prezentowanych utwór był bardzo wysoki. Uczestnicy bardzo dobrze opanowali tekst i świetnie przygotowali się od strony językowej.

B. Patoka

Obrazy newsów: agata_plichta.jpg

Obrazy newsów: dominika_ffrench.jpg


 

   Czytaj więcej    .. 
Rekrutacja
Informacja

Obrazy newsów: rek_inf_2021.jpg

Rekrutacja
Informacja

Obrazy newsów: rekrutacja_2021.jpg

Nasi najlepsi!
Uczniowie

Gratulujemy wspaniałych wyników! Trzymajcie tak dalej!

Obrazy newsów: wyst_boz19.jpg

SP w czasie epidemii - aktualizacja
Informacja

Obrazy newsów: sprzatanie.jpg

Angielskie piosenka
Konkurs

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli duże sukcesy na Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Baninie, który odbył się w październiku. Nasi uczniowie zdobyli nagrody w każdej kategorii wiekowej.

Korneliusz Klinkosz z klasy 3a zaprezentował piosenkę Run Free i zdobył II miejsce w kategorii klas I-III.

Izabela Szwaba z klasy 6a przygotowała i wykonała piosenkę australijskiej piosenkarski o pseudonimie Tones and I pt. Dance Monkey i uzyskała w swojej kategorii II miejsce.

W grupie najstarszych uczniów III nagrodę zdobył Adam Przybylski z klasy 7a. Adam zaśpiewał  liryczny utwór Let Her Go grupy Passenger.

W konkursie wzięła udział również Liliana Korzeniewska z klasy IVa. Liliana przygotowała piosenkę Margaret What You Do.

Serdecznie gratulujemy sukcesów młodym wykonawcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

 Barbara Patoka

Obrazy newsów: just_sing_2020.jpg

Najlepsze życzenia
Różne

Obrazy newsów: kartkatjapl.png

Życzenia świąteczne od samorządu szkolnego
Uczniowie
Najlepsze życzenia od 7b
Uczniowie
Oddali życie, abyś Ty mógł żyć godnie
Wydarzenie

Grudzień 1970, wydarzenia grudniowe, rewolta grudniowa, wypadki grudniowe, masakra na Wybrzeżu – protesty robotników w Polsce w dniach 14–22 grudnia 1970 głównie w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Elblągu, stłumione przez milicję i wojsko. (Wikipedia)

Dzisiaj, tj. 17 grudnia, przypada 50. rocznica tragicznej śmierci Ludwika Piernickiego, robotnika, mieszkańca Goręczyna, syna, wujka, brata... Cześć Jego pamięci!

Ludwik pracował w Stoczni im. Komuny Paryskiej jako robotnik.Był honorowym dawcą krwi. Legitymacja wydana 18 września 1969 roku przez Szpital Powiatowy w Kartuzach stwierdza proroczo: "Oddanie krwi jest najwyższym czynem humanitarnym, świadczącym o wielkiej solidarności społecznej". Zginął od strzału w plecy 17 grudnia 1970 rano, prawdopodobnie przy przystanku kolejki elektrycznej Gdynia-Stocznia. Pochowany 19 grudnia wieczorem na cmentarzu Srebrzysko, ekshumowany 4 marca 1971, spoczywa na cmentarzu w Goręczynie. Pomnik ufundował Społeczny Komitet Budowy Pomników Ofiar Grudnia w Gdyni. (http://grudzien70.solidarnosc.gda.pl/grudzien70/Grudzien70_07.htm)


 

Sukces recytatorski
Konkurs

Miło nam poinformować, że w tegorocznym XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej, I miejsce zajęła uczennica kl. 7b naszej szkoły, Julia Plichta. Dziewczynka nie pierwszy raz pokazuje swój wspaniały talent. Brawo Julio, jesteśmy z Ciebie dumni!


Konkurs patriotyczny
Konkurs

Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach. Zdobywają dzięki temu nowe doświadczenia i pobierają nauki. Ostatnio, w konkursach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Somoninie, zaszczytne II miejsca zajęły dziewczyny z kl. 7b - Julia Plichta w kategorii recytacja wiersza oraz Nikola Maćkowska w kategorii zdjęcie.

Super dziewczyny! Gratulujemy!

 

Obrazy newsów: o.jpg

Mikołajki
Różne

7 grudnia 2020 roku w naszej szkole zapanował szczególny klimat pełen radości i uśmiechu na twarzy każdego dziecka. Zgodnie z tradycją gościliśmy Świętego Mikołaja, który dotarł do naszych klas z workiem prezentów. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w odświętne stroje dominujące w kolorze czerwieni. Podczas zajęć poznały historię życia Świętego Mikołaja i obejrzały spektakl opowieści z Laponii wraz z dedykacją. W podzięce za przybycie długo wyczekiwanego Świętego Mikołaja oraz prezenty dzieci zaśpiewały piosenki i poczęstowały pierniczkiem oraz czekoladowym mlekiem.

Angelika Marszałkowska

Obrazy newsów: mikolajki_2020.jpg

Andrzejki
Różne

Z tej okazji w naszej szkole w oddziałach klas OA i OB zapanowała magiczna atmosfera. Dzieci poznały tradycję andrzejkową i szereg różnych wróżb jakie im towarzyszyły tego dnia. Przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek obywały się różne konkurencje i wspólne tańce. Czary, wróżby i zabawa wywołały piękne uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci.

Angelika Marszałkowska

Obrazy newsów: andrzejki_2020.jpg

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy